Dotace na tepelná čerpadla, výpočty tepelných ztrát, PENB

Vyhlášen je program NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM nebo také Kotlíkové dotace. Program podporuje nejenom výměnu neekologických zdrojů na tuhá paliva za tepelné čerpadlo, ale také výměnu elektrického vytápění, což je jistě zajímavé pro širší okruh zájemců. Dotace jsou podle typu dotace, a to od 60 000,- Kč až 127 500,- Kč.

PRŮKAZ ENERGETICKÉ NAROČNOSTI BUDOVY (PENB)

Potřebujete PENB nebo nevíte, o co se jedná a k čemu je to dobré? Čtěte dál nebo nás rovnou kontaktujte.

Od 1. 1. 2013 vyšla v platnost novela zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií, kterou je zákon č. 318/2012 Sb. Tato novela ukládá povinnost vlastnit průkaz energetické náročnosti budovy – PENB, pro majitele při prodeji nebo pronájmu budov a při prodeji bytových jednotek (ucelených částí budov).

Koho se to tedy týká?

  • při výstavbě nových budov a při větších změnách dokončených budov
  • u budovy užívané orgánem veřejné moci od 1. července 2013 s celkovou energeticky vztažnou plochou větší než 500 m2
  • vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek při prodeji budovy nebo ucelené části budovy a při pronájmu budovy
  • projektová dokumentace ke stavebnímu povolení
  • součástí některých žádostí o dotace

K čemu slouží PENB?

Je to dokument, který nám ukazuje energetickou spotřebu budovy. Je to podobné jako u ledniček. Jedná se o ukazatel spotřeby pro budoucího majitele nebo nájemce. PENB klasifikuje budovy do 7 úrovní energetické náročnosti od A – G.

KATEGORIE SPLŇUJÍCÍ POŽADAVKY

A - mimořádně úsporné budovy

B - úsporné budovy

C - vyhovující budovy

Při projekci nové budovy či rekonstrukci stávající budovy, je nutné dosažení třídy C. Za vyhovující budovy jsou požadovány A - C

NEVYHOVUJÍCÍ KATEGORIE

D - nevyhovující budovy

E - nehospodárné budovy

F - velmi nehospodárné budovy

G - mimořádně nehospodárné budovy

Co ke zpracování PENB potřebujete?

  • Architektonickou a stavebně - technickou část projektové dokumentace, technickou část projektové dokumentace

  • Pokud jí máte z části, nebo vůbec, nevadí, kontaktujte našeho specialistu a ten s Vámi nabídku projedná individuálně

A co když PENB mít nebudu, hrozí mi nějaké postihy?

Majitel prodávající ucelenou část budovy, který poruší tuto povinnost, tedy při nabídce prodeji ucelené části budovy nepředloží PENB zákazníkovi se vystavuje SANKCI až 50.000,- Kč. Pokud se jedná o majitele prodávající nebo pronajímající rodinný dům nebo komerční budovu, ten se vystavuje SANKCI až 100.000,- Kč. Takhle lze pokutovat majitele až 3 roky zpětně.

Nevíte si rady?  Chcete se vyhnout nepříjemnostem? Chcete kvalitně zpracovaný PENB? Nebojte se obrátit na naše energetické specialisty a ti Vám vyhotoví PENB za příznivé ceny.

VÝPOČTY TEPELNÝCH ZTRÁT

Potřebujete zjistit tepelnou ztrátu Vaší nemovitosti? Zajímá Vás roční spotřeba energie na vytápění Vaší nemovitosti nebo nemovitosti, kterou budete kupovat? Sestavení PENB Vám připadá drahé? Nebojte se obrátit na naše specialisty a s žádostí o výpočet tepelných ztrát, který je mnohonásobně levnější než sestavení PENB. Vše bude vypočítáno dle ČSN na zadanou teplotu a to buď obálkou nebo po místnostech. Pro více informací nás kontaktujte.

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

V rámci programu „Nová zelená úsporám“ lze čerpat dotace na instalaci tepelného čerpadla a to v případě, že tepelným čerpadlem nahradíte stávající systém vytápění elektřinou (elektrokotel, přímotopy...). Pokud tuto podmínku splňujete, rádi Vám pomůžeme se získáním dotace. Námi nabízená tepelná čerpadla vyhovují zadaným podmínkám a jsou registrována v seznamu podporovaných zařízení. Naše firma je také zapsána v seznamu odborných dodavatelů a splňuje podmínky pro odbornou montáž.

Nabízená tepelná čerpadla NIBE patří svými parametry k tomu nejlepšímu na evropském trhu a vyznačují se vynikající kvalitou, snadnou obsluhou, vysokým topným faktorem a výborným poměrem cena/výkon. Pro více informací o dotacích nás kontaktujte.


Vzkaz