NIBE - tepelná čerpadla do domu

tepelné čerpadlo

tepelná čerpadla řady sTepelné čerpadlo

řada NIBE „S“

Nejvyspělejší produkt z tepelných čerpadel NIBE. Nabízí jedinečný a maximální komfort bydlení - usnadní život díky mnoha chytrým funkcím a bezdrátové konektivitě. Teplo, chlazení i přísun čerstvého vzduchu je možné ještě lépe přizpůsobit osobním potřebám a denním činnostem. Díky chytrým funkcím tepelné čerpadlo poskytuje požadované pohodlí a minimální spotřebu energie. Řada „S“ se jako obvykle vyznačuje elegantním skandinávským a nadčasovým designem. Objevte naši novou řadu NIBE „S“.

Více informací o tepelných čerpadlech řady "S"

Tepelná čerpadla vzduch-vodaTepelné čerpadlo

vzduch-voda

Tepelná čerpadla vzduch-voda mění na teplo energii obsaženou ve venkovním vzduchu. Instalací tepelného čerpadla vzduch-voda firmy NIBE, si můžete snížit spotřebu energie pro vytápění až o 80 % při porovnání s jinými zdroji tepla. NIBE tepelné čerpadlo vzduch-voda lze provozovat i s běžnými otopnými systémy, protože umožňuje vytápět na vysokou teplotu (až 75°C) i při velmi nízkých venkovních teplotách (-25°C).

Tepelné čerpadlo NIBE typu vzduch-voda je vhodné v případě, když není možné na pozemku vrtat hlubinný vrt nebo vybudovat plošné zemní kolektory, případně pokud varianta vzduchového tepelného čerpadla je realizačně výhodnější (cenově dostupnější).

Široká modelová řada vzduchových tepelných čerpadel švédské firmy NIBE (NIBE SPLIT, NIBE F2040, NIBE F2050, NIBE F2120, NIBE S2125) se vyznačuje kvalitou, robustností a bezproblémovým provozem.

Více informací o tepelných čerpadlech vzduch-voda


Tepelná čerpadla země-vodaTepelné čerpadlo

země - voda

Tepelná čerpadla země - voda využívají jako zdroj tepla energii uloženou v zemi nebo ve spodní vodě. Po instalaci tepelného čerpadla země-voda od švédské firmy NIBE snížíte spotřebu energií určenou pro vytápění až o 80 %. Zemní tepelná čerpadla realizujeme případně i s vrtaným nebo plošným kolektorem (realizace tzv. na klíč).

Tepelné čerpadlo země-voda firmy NIBE umožňují nejen vytápět a ohřívat TUV, ale dům také chladit (v režimu tzv. pasivního nebo aktivního chlazení), vytápět bazén, spolupracovat se solárním systémem, případně dům aktivně větrat. 

Švédská tepelná čerpadla NIBE systému země-voda a voda-voda patří mezi nejúspornější tepelná čerpadla na trhu. Parametry jsou potvrzené švédskou státní zkušebnou. Široká modelová řada se vyrábí ve výkonech od 4 kW až do výkonu 60 kW (NIBE S1256, NIBE S1156, NIBE F1245, NIBE F1145, NIBE F1253, NIBE F1153, NIBE F1345, NIBE F1355). Tepelná čerpadla lze řadit také do kaskád o výkonu až 600 kW.

Více informací o tepelných čerpadlech země-voda


Ventilační tepelná čerpadlaVentilační tepelná čerpadla

Vnitřní tepelné čerpadlo VZDUCH‑VODA s aktivní rekuperací, tzv. ventilační tepelné čerpadlo, zajistí nejen vytápění, ohřev TUV a řízené větrání domu, ale i recyklaci již jednou zaplacené energie. Potřebné teplo se odebírá z vnitřního vzduchu, který je potřeba vyvětrat. Odebrané teplo se využívá k vytápění a ohřevu TUV. U některých modelů se předehřívá i přiváděný čerstvý vzduch (tím se zajistí tzv. rekuperace). Při větrání a rekuperaci se využívá i teplo generované uvnitř budovy svítidly, domácími spotřebiči či osobami.

Pokud stavíte nový nízkoenergetický dům nebo byt, využití energeticky úsporné technologie ventilačních tepelných čerpadel NIBE, Vám zajistí nejen úsporu více než 50% elektrické energie, ale i zdravé klima s čerstvým vzduchem. Správná ventilace, a tedy pravidelná výměna vzduchu, je základní požadavek pro zdravé domácí prostředí.

O instalaci ventilačního tepelného čerpadla je vhodné uvažovat již ve fázi výstavby, protože je potřeba realizovat i vzduchotechnické potrubí, které se do již hotového domu nebo bytu špatně doplňuje.

Více informací o ventilačních tepelných čerpadlech


Akumulační nádržeAkumulační nádrže

Pro kombinaci s tepelnými čerpadly NIBE doporučujeme instalaci akumulačních nádrží NIBE UKV, DZ Dražice (NAD, NADO ...) nebo TOP SOLAR. Instalací akumulační nádrže se zajistí dostatek vody v topném systému a tím se zabrání zbytečným startům tepelného čerpadla. Akumulační nádrže UKV, DZD a TOP SOLAR jsou vhodné nejen pro kombinaci s tepelnými čerpadly, ale i jinými zdroji tepla. Jsou to ocelové nádrže s výbornou izolací. Dodáváme i modely s vestavěným ohřevem TUV (dvouplášťové nebo průtokové) a s vestavěnými výměníky pro další zdroje tepla.

Více informací o akumulačních nádržích


Ohřívače vody NIBEOhřívače vody

Firma NIBE vyrábí a prodává ohřívače vody v rozsahu od malých ohřívačů pro použití např. na chatách, až po velké jednotky pro průmyslové použití využívané pro ohřev vody třeba v nemocnicích nebo školách. Vše je vyráběno v nejvyšší kvalitě s předpokladem dlouhodobé životnosti. Je možné si vybrat z mnoha velikostí a provedení.

Více informací o ohřívačích vodyVzkaz